11. Парламент младих Савске комисије, 29. и 30. септембар 2023., Љубљана, Словенија

Парламент младих Савске комисије је јединствена организација на сливу реке Саве која окупља младе генерације, и представља платформу на којој се чује глас младих. Чланови Савског Парламента младих су ученици средњих школа из Босне и Херцеговине, Хрватске, Словеније и Србије. Тема 11. Савског парламента младих је „Радимо са природом!“. Парламент је организован у сарадњи Међународне комисије за слив реке Саве (ISRBC) и Глобалног партнерства за воде Словеније, Универзитета у Љубљани, ЛИМНОС-а и Универзитета у Београду – Грађевинског факултета.

Кроз рад Парламента младих, Савска комисија промовише значај одрживог коришћења, заштите водних ресурса, подизања свести о значају образовања о водама, међународне сарадње у области вода, подржава укључивање младих у међународне механизме управљања водама са идејом да се изграде везе и размене идеје између генерација за решавање заједничких проблема и суочавање са будућим изазовима.

Активности Парламента младих Савске комисије током 2023.године:
1. Конкурс за средње школе и омладинска удружења - од марта до јуна,
2. Вебинар о природом инспирисаним решењима (ПИР) са објашњењем шта ПИР значи, потенцијалне могућности и бриге – 30. март 2023
3. Онлајн догађај - Прослава Дана Саве – тимови представљају свој рад – 01. јун 2023.
4. Објава изабраних тимова на интернет страници Савске комисије – почетак септембра
5. Савски Парламент младих у Љубљани, Словенија – 29. и 30. септембар

За више информација обратити се доц. др Ањи Ранђеловић .